Чинники задоволеності населення президентською владою в Україні

homer_simpson_presidentОдним з головних завдань української соціології є оцінка ефективності демократичних змін, що відбуваються в нашій державі. Зокрема це стосується й діяльності президентів України, що робить актуальним питання критеріїв відповідної оцінки, що ними керуються наші співгромадяни. Дослідження цього питання дозволить краще зрозуміти важливі особливості довгострокової взаємодії між президентською владою та населенням нашої держави.
Теоретико-методологічною базою аналізу є маркетингова модель для аналізу задоволеності споживачів, запропонована Ричардом Олівером [Oliver, 2006]. Дана модель э головним об'єктом уваги у представленому дослідженні, а отже головне завдання – дослідження можливості її використання для аналізу формування задоволеності політичними діячами.
Для рішення окреслених завдань використані дані соціологічного моніторингового дослідження «Українське суспільство» (див.примітку 1).

Читать дальше...
Comments

Соціологічна діагностика стану громадської активності в Україні

Копия UntitledДослідження «Українське суспільство – 2013» містить три блоки питань, які безпосередньо стосуються поведінкових аспектів громадянської активності респондентів: 1) про членство в громадських організаціях, об’єднаннях та рухах; 2) про участь в суспільно-політичних заходах за останні 12 місяців; 3) про активність в мережі Інтернет. Розглянемо рівень активності по кожному з цих аспектів.
Не дивно, що найвищий рівень зафіксований для активності в мережі Інтернет (див. табл. 1). Приблизно кожний четвертий демонструє хоча б один вид активності в мережі. Втім, найбільша кількість відповідей припадає на варіанти «Читаю інформацію на сайтах різноманітних державних і недержавних організацій» та «Відстежую новини суспільно-політичного життя» (див. табл. 1 та 2), які відображають лише найелементарнішу активність в мережі Інтернет.

Читать дальше...
Comments